allegroblog

Zobacz kanał RSS

Komputer przenośny za grosze - najtańsze laptopy i netbooki na Allegro

Czasy, kiedy na komputer przenośny mogli pozwolić sobie tylko nieliczni, minęły bezpowrotnie. Teraz nawet za mniej niż 1500 zł można mieć lekki i poręczny sprzęt, nadający się do prac biurowych, oglądania filmów czy surfowania w Sieci. Który model wybrać?

Netbooki na każdą kieszeń

Małe, lekkie, stworzone do buszowania w Sieci netbooki mają w swoich ofertach praktycznie wszyscy producenci. Poszukiwania sprzętu dla sobie warto zacząć od zapoznania się z ofertą Asusa. Mniej zamożnych użytkowników z pewnością zainteresuje model X101 wyposażony w 10,1-calową, matową matrycę, energooszczędny procesor Intel Atom N435, 2 GB RAM-u i dysk SSD (8 GB). Jest lekki (waży 920 gramów!), smukły i elegancki, a do tego można go upolować za mniej niż 700 zł.Asusy Eee PC z mocniejszymi „atomówkami”, tradycyjnymi dyskami o pojemnościach 250-320 GB i preinstalowanymi systemami Windows 7 Starter są niewiele droższe. Warto rzucić też okiem na netbooki Acera. Za mniej niż 900 zł można mieć Aspire’a One D257E z dwurdzeniowym procesorem Intel Atom N570, 2 GB RAM-u, 320 GB dyskiem i pojemnym, 6-komorowym akumulatorem.Godne uwagi są także multimedialne netbooki Toshiby

z serii NB5xx, których ceny zaczynają się już od około 900 zł. Dostępne są zarówno modele z procesorami Intela, jak i AMD. Maszyny oparte na platformie AMD Brazos bez trudu radzą sobie nie tylko z aplikacjami biurowymi i stronami internetowymi, lecz także z multimediami w rozdzielczości HD.Dobrą opinią cieszą się także maluchy Samsunga. Ich ceny nie są wyższe niż konkurencyjnych maszyn o zbliżonych parametrach, a ich jakości wykonania i trwałości nie można niczego zarzucić.

Laptopy tanie i... dobre!

Osoby, których nie przekonują malutkie klawiatury i wyświetlacze netbooków, powinny zdecydować się na laptopa. Najtańsze piętnastki są dostępne już za ok. 1150-1300 zł. Dobrym przykładem jest notebook Asus oznaczony symbolem K53U. Napędzany przez jedną z najnowszych jednostek APU AMD, jest cichy i energooszczędny, a jednocześnie wystarczająco wydajny, by sprostać typowym zadaniom.W tym przedziale cenowym oferowane są także laptopy Toshiba Satellite
C655 i Acer z linii Aspire 525x, także oparte na platformie AMD. Dostępne są egzemplarze zarówno z APU AMD C-50 i C-60 o TDP równym zaledwie 9 W (zwykłe mobilne jednostki mają zazwyczaj aż 35 W), jak i AMD E-300, E-350 i E-450 (18 W). Można liczyć na 2-4 GB pamięci RAM, 320 GB dysk i preinstalowany, gotowy do pracy system Windows 7.Szeroki wachlarz niedrogich konstrukcji ma również HP. Szczególnie atrakcyjne są modele 630 i 635 z procesorami Intel Celeron B800 (32 nm) i matowymi matrycami 15,6”. Bezproblemowo radzą sobie one z multimediami w rozdzielczości HD i bardziej wymagającymi aplikacjami.Jednocześnie pozwalają na komfortową pracę także w słoneczne dni, nie męcząc oczu użytkownika uciążliwymi refleksami. Za mniej niż 1500 zł bez problemu można znaleźć konfiguracje nawet z 8 GB RAM-u i 320 GB dyskami twardymi. Większość sprzedawców na Allegro oferuje je wraz z gratisowymi, oryginalnymi torbami HP.

Nieco bardziej wymagający użytkownicy powinni natomiast przyjrzeć się notebookom Lenovo IdeaPad B570 i Samsungom z serii R, napędzanym przez nowoczesne procesory Intela. Za mniej niż 1500 zł można znaleźć wiele nowych, dobrych jakościowo egzemplarzy o naprawdę przyzwoitych parametrach, wraz z przydatnymi akcesoriami, takimi jak: torby, myszki, pakiety zabezpieczające itp.
Kategorie
Wszystkie

Komentarze